Straż Honorowa NSPJ

Celem członków Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wynagradzanie modlitwą w każdej godzinie doby Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy własne i świata. Członkowie odprawiają godzinę straży przy Sercu Pana Jezusa tak, aby „obstawić” całą dobę.

 

Straż Honorowa została założona w 1863 r. w klasztorze sióstr Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (wizytek) w Bourg-en-Bresse we Francji przez s. Marię od Najświętszego Serca (1825-1903). W Polsce Bractwo Straży Honorowej założył w 1869 r. bp Antoni Gałecki w Krakowie. Przed II wojną światową arcybractwo miało ok. 800 ośrodków. Po przerwie wznowiono jego działalność w latach osiemdziesiątych. Na świecie ośrodki Straży są w ponad 30 państwach. W Polsce stowarzyszenie liczy ok. 25 tys. członków, zgromadzonych przy parafiach, w seminariach, zakonach.

 

W naszej parafii comiesięczne spotkania Arcybractwa odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca. Rozpoczynają się po Mszy Św. o godz. 17.00 wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem w kościele. Po niej ma miejsce spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

 

Członkowie Straży Honorowej prowadzą także pierwszoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Rybnik - Boguszowice, ul. Małachowskiego 38.