Sakramenty Święte

SAKRAMENT CHRZTU

 

Udzielany jest w pierwszą niedzielę po 15-tym dniu danego miesiąca podczas mszy św. o godzinie 14.15.
Zgłaszając chrzest w kancelarii przynosimy akt urodzenia dziecka z USC. Rodzicami chrzestnymi mogą być wyłącznie bierzmowani, wierzący i praktykujący katolicy.

 

Nauka przygotowująca do przyjęcia sakramentu chrztu odbywa się w sobotę poprzedzającą tę uroczystość o godzinie 16.00 w Domu Parafialnym.

 

 

SAKRAMENT POJEDNIANIA

 

Okazja do sakramentu pojednania pół godziny przed każdą mszą św.

 

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

 

Protokoły przedślubne

Spisywane są każdego dnia po uprzednim, osobistym lub telefonicznym (tel. 32 43 20 322) uzgodnieniu terminu i godziny z duszpasterzem. Narzeczeni zgłaszają się w kancelarii 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu.

Przynoszą ze sobą: dowody osobiste, metryki chrztu i bierzmowania, świadectwo ukończenia katechizacji młodzieżowej i Studium Przedmałżeńskiego.

 

 

ODWIEDZINY CHORYCH

 

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzamy raz w miesiącu – zgłoszenia w zakrystii.
W sytuacji zagrożenia życia prosimy kapłana o każdej porze – zgłoszenia na probostwie.

 

 

POGRZEBY

 

Zgłaszając pogrzeb przynosimy akt zgonu i kartę w celu pochowania zwłok, oraz zaświadczenie o przyjętych sakramentach św. (wydaje kapelan szpitala).
W sprawie domu pogrzebowego kontaktować się: Pan Hubert Figas, tel. kom. 511 076 934

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Rybnik - Boguszowice, ul. Małachowskiego 38.