Ogłoszenia

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

26 listopada 2023 A.D.

Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata

 

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Archidiecezję. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, zwłaszcza na wymianę oświetlenia w prezbiterium.
 2. W dniu dzisiejszym odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki, można zyskać odpust zupełny.
 3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek poprzedzone Mszą świętą o godz. 17.00.
 4. Nowenna do MBNP w środę po porannej Mszy św.
 5. Msza szkolna w czwartek o 17.00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi świętej.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowy sakramentalnej i udziału w okolicznościowych nabożeństwach po Mszach porannych.
 7. Młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Spowiedź od godz. 18.30.
 8. Abp Adrian J. Galbas SAC z okazji obchodów barbórkowych udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek, równocześnie prosząc, aby osoby, które skorzystają z tej dyspensy pomodliły się za biednych i – w miarę możliwości – przekazały im adwentową jałmużnę.
 9. W niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to pierwsza niedziela Adwentu, którą obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do praktykowania postawy trzeźwości i abstynencji w tym okresie liturgicznym.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 z naszej parafii będzie transmitowana przez TVP Polonia Msza św. w intencji wszystkich Górników i za całe górnictwo. Na tę Mszę św. zapraszamy górników w mundurach galowych, a także panie w strojach ludowych i wszystkich Parafian. W związku z tym, nie będzie Mszy św. o godz. 14.30, a intencja tej Mszy będzie odprawiona o godz. 11.30. Z tego samego powodu od rana parking za kościołem będzie całkowicie niedostępny. Za niedogodności przepraszamy.
 11. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem niepełnosprawni uczniowie ZS nr 6 zaprezentują wykonane przez siebie ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe. Będzie okazja wesprzeć materialnie działanie placówki i jej podopiecznych oraz otrzymać stroiki.
 12. Od soboty rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Zasięgając opinii Rady Parafialnej, w tym roku odwiedzimy wszystkich Parafian z Boguszowic, natomiast Parafian z Gotartowic i Raszowca zapraszamy na Msze św. w ich intencji w niedziele, odpowiednio 21. i 28. stycznia roku Pańskiego 2024, o godz. 10.00. Dodatkowo każda osoba, rodzina z tych dzielnic, która chciałaby przyjąć księdza do swojego domu, może ten fakt zgłosić w kancelarii parafialnej. Termin tych odwiedzin zostanie podany po zamknięciu listy chętnych. Z kolei w przyszłym roku duszpasterskim (2024/25) z kolędą „od drzwi, do drzwi” odwiedzimy Parafian w Gotartowicach i Raszowcu, a Boguszowice na zaproszenie. Plan kolędy będzie w najbliższych dniach umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii. W sobotę z  kolędą odwiedzimy Parafian z ul. Gronowej: numery parzyste od początku, a nieparzyste od początku i od końca. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Ewentualne ofiary kolędowe będą przeznaczone na czkającą nas poważną i kosztowną inwestycję, remont dachu na kościele.
 13. W tym tygodniu, jeśli warunki pogodowe pozwolą, będzie instalowany po naprawie ostatni, największy dzwon. Będzie się to odbywało dźwigiem z parkingu przy kościele. Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności wokół kościoła oraz o nieparkowanie aut na miejscach przy kościele.
 14. W kancelarii można zamawiać intencje na przyszły rok Pański.
 15. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Jest także Mały Gość dla dzieci. Z przyczyn technicznych od nas niezależnych w tym tygodniu nie ma informatora parafialnego. Wszystkie wiadomości są dostępne na stronie internetowej parafii.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Anna Papierok, lat 40, Szkocja,

+ Marta Piątek, lat 88, ul. Żorska 317B,

+ Tadeusz Gasiewicz, lat 55, ul. Ziemska 27.

 

           

 

   

  

       

                                -------------------------------------------------------------------

         Kancelaria parafiala: 

Poniedziałek, środa, piątek: 16:00 – 18:00.

Wtorek, czwartek: 8:00 – 10:00.

Ewentualne ofiary związane z Mszą św. bądź inne należności dotyczące parafii załatwiamy z wykorzystaniem bankowego konta parafialnego:

                                                                   69 1240 4357 1111 0000 5312 7499                     

 

Telefony: paraf: +48 32 422 03 22    

Ks. Proboszcz: +48 661 672 877                                                                                                                                       

Ks. Andrzej: +48 501 558 280     

Ks. Marek: + 48 32 718 63 43   

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Rybnik - Boguszowice, ul. Małachowskiego 38.