Ogłoszenia

 

Ogłoszenia parafialne

29/11/2020

I Niedziela Adwentu

 

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Księga Abstynencji znajduje się na bocznym ołtarzu. 

 

Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA

czwartek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.

piątek – Wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji

O godz. 9.oo Msza św. w intencji naszych górników ze wspomnieniem tych, którzy odeszli do wieczności. Msza św. będzie transmitowana. Niech Bóg za wstawiennictwem św. Barbary błogosławi wszystkim naszym górnikom i ich rodzinom.

niedziela – 2 NIEDZIELA ADWENTU.

 

 1. Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na aktualne remonty i rachunki parafialne. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na opał parafialny. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy wiernym, którzy w dobie kryzysu dokonują wsparcia parafii drogą internetową.
 2. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku, począwszy od jutra, w następującej formie:
  1. 7.oo – Msza Święta Roratnia z homilią dla dorosłych (transmitowana)
  2. 19.oo – „Wieczorynka” Roratnia (nauka roratnia dla dzieci, konkursy i nagrody) – tylko transmitowana

Prosimy rodziców o odbiór kompletów obrazków roratnich w zakrystii i codzienne ich rozdawanie swoim dzieciom.

 1. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania zdalne: oaza – piątek, godz. 18.oo / ministranci (zbiórka) – sobota, godz. 8.30 / Dzieci Maryi – sobota, godz. 10.oo. Link do spotkań umieszczony jest na internetowej stronie parafialnej.
 2. Informujemy, że w tym roku nie ma tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, tzw. Kolędy. W Okresie Bożonarodzeniowym, zaczynając od Świąt, podamy szczegóły o formie modlitwy w intencji naszych rodzin w nawiązaniu do poszczególnych ulic, na których znajdują się domy objęte Bożym Błogosławieństwem Kolędowym.
 3. Wzorem lat poprzednich młodzież pragnie pomóc w świętowaniu wspomnienia św. Mikołaja w niedzielę 6 grudnia, chociaż w nieco okrojonej formie ze względu na obecną sytuację. Zapraszamy chętne rodziny do zapisywania się w zakrystii lub poprzez formularz internetowy na parafialnej stronie www w terminie do 3 grudnia.
 4. Młodzież zaprasza do zamawiania i zakupu tradycyjnych rogali św. Marcina, które będą dostarczone do chętnych osób w niedzielę 13 grudnia bezpośrednio do domu. Chęć zakupu trzeba zgłosić w zakrystii lub przez formularz internetowy na parafialnej stronie www w nieprzekraczalnym terminie do 7 grudnia.
 5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
 1. Nadal ilość wiernych w naszej świątyni powinna wynosić około 55 osób na jednej Mszy św. Do świątyni przychodzi głównie rodzina związana z zamówioną Mszą świętą. Przypominamy o maseczkach i dystansie społecznym, jaki zachowujemy w świątyni. Zalecamy przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Osoby przyjmujące Komunię św. do ust ustawiają się na końcu procesji. Korzystamy z dyspensy od udziału we Mszy św. niedzielnej i łączymy się duchową z Eucharystią transmitowaną w telewizji lub przez internet. W naszej parafii transmitujemy Msze św. niedzielne o 11.30. W miarę możliwości celebrans przeprowadza dodatkową transmisję w niedzielę bądź w tygodniu.
 2. Pogrzeby w minionym tygodniu:

Wtorek:

+Halina Guzy, lat 69, ul. Św. Wawrzyńca 14

+Lidia Ulman, lat 63, ul. Nowomiejska 52

Czwartek:

+Alfred Psota, lat 77, ul. Sztolniowa 28a/6

+Karol Złotnik, lat 38, Łaziska Górne, ul. Mickiewicza 3e/39

Piątek:

+Jadwiga Konsek, lat 84, ul. Jutrzenki 66d

Sobota:

+Józef Dołęga, lat 79, ul. Sztolniowa 26a/4

 

Kancelaria parafialna:

Poniedziałek, środa, piątek: 16:00 – 17:00 (dzwonić można do 18.oo) / Wtorek, czwartek: 8:00 – 10:00

 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i przez pocztę elektroniczną (boguszowice.nspj@katowicka.pl). Ewentualne ofiary związane z Mszą św. bądź inne należności dotyczące parafii załatwiamy z wykorzystaniem bankowego konta parafialnego.

Bank PeKaO, nr konta: 69 1240 4357 1111 0000 5312 7499

 

Informacje:

tel. parafialny: +48 32 422 03 22

tel. Ks. Proboszcza: +48 603 938 500

tel. Ks. Karola: +48 537 088 046

tel. Ks. Marka: + 48 32 718 63 43

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Rybnik - Boguszowice, ul. Małachowskiego 38.