Grupa Pielgrzym w Częstochowie i Przeprośnej Górce

W dniu 7 września 2015 r. o godzinie 7.00 rano grupa Pielgrzym wyruszyła na Jasną Górę do Matki Boskiej Częstochowskiej. Nikt się nie spodziewał tak pięknego, wyjazdowego poranka po deszczowej i zimnej niedzieli.

Pielgrzymce przewodniczył nowy wikariusz ks. Tomasz  Stolarski. Nowy kapłan z naszej parafii urzekł nas żywą miłością do Chrystusa i zamiłowaniem do pięknego śpiewu.

 

O godzinie 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu rozpoczęła się msza święta  w intencji naszej grupy i całej boguszowickiej parafii. Ksiądz Tomasz przewodniczył Eucharystii i wygłosił Słowo Boże. W ciszy słuchaliśmy słów naszego kapłana. Na każdej Eucharystii mamy wyciągnąć ręce do Pana Jezusa, prosząc o wyzdrowienie duszy i ciała, bowiem od Pana i przez Pana otrzymujemy wszelkie dobra. Takiego zawierzenia uczy nas Maryja, która  w każdej sytuacji ufa. Wzruszającym momentem było zasłonięcie Cudownego Obrazu. Każda sekunda spojrzenia na oblicze Matki Najświętszej była cenna i błogosławiona. Był też czas na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i zwiedzanie Jasnej Góry.

 

O godzinie 13.30 wyruszyliśmy do Przeprośnej Górki. W Kościele 8 Błogosławieństw uczciliśmy relikwie św. Ojca Pio, a o godzinie 15.00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po skończonej modlitwie razem z księdzem Tomaszem odprawiliśmy w plenerze Drogę Krzyżową. Każda sytuacja otwierała nam drzwi do Chrystusowego Serca. W Przeprośnej Górce pątnicy się przepraszali, nawracali się  i szczerze się spowiadali, by mogli godnie wejść na Jasną Górę i z czystym sercem pokłonić się Matce Boskiej Częstochowskiej. W tym cichym miejscu – wielkich przemian duchowych- szczerze i serdecznie się dziękuje za nawróconych, za pocieszonych w strapieniu i za wyzwolonych z mocy grzechu. Święty Ojciec Pio cieszy się z każdego nawrócenia i błogosławi każdego pielgrzyma.

Całą naszą grupę łączyła wspólna, solidarna modlitwa i śpiew pięknych pieśni ku czci Matki Bożej. Był też czas na rozmowy, na wypicie dobrej kawy i poczęstunek dobrym kołaczem. Niestety zawsze przychodzi czas pożegnań i powrotów w rodzinne strony. Chciałoby się wtedy powiedzieć za Świętym Janem Pawłem II: „żal wyjeżdżać”. A tak naprawdę żal się rozstać z pięknymi miejscami i z serdecznymi ludźmi.

 

Warto przyjeżdżać do Częstochowy, by spotkać się z Maryją – Najpiękniejszą Kobietą Świata. Słowa podziękowania kierujemy do Pana Stanisława Drąszczyka za zorganizowanie owocnej pielgrzymki, a księdzu Tomaszowi Stolarskiemu dziękujemy za poprowadzenie Eucharystii, za modlitwę i śpiew oraz za udzielone Boże błogosławieństwo.

 

Cała grupa Pielgrzym zachęca i zaprasza na kolejne pielgrzymki już w nowym 2016 roku.

Umocniona duchową pielgrzymkową atmosferą pragnę skierować do wszystkich typowe chrześcijańskie pozdrowienie: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”

Teresa Turek

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Rybnik - Boguszowice, ul. Małachowskiego 38.