Ogłoszenia

 

Ogłoszenia parafialne

26/09/2020

XXVI Niedziela Zwykła

 

Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

 Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – Wspomnienie św. Wacława, męcz.

wtorek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW

MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA

środa – Wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK

czwartek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK.

piątek – Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

Niedziela – 27 NIEDZIELA ZWYKŁA.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na aktualne rachunki parafialne. Za tydzień kolekta na WŚSD w Katowicach.
 2. Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy do kościoła pół godziny przed wieczorną Mszą św. na Nabożeństwa Różańcowe. W niedzielę różaniec przed mszą św. o 16.oo. W czwartek zapraszamy na różaniec szczególnie dzieci przed Mszą szkolną.
 4. Przypominamy o maseczkach i dystansie społecznym, jaki zachowujemy w świątyni. Warto mieć przy sobie mały środek dezynfekujący. W obecnym czasie kolekta jest zbierana podczas ogłoszeń parafialnych. Zalecamy przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Osoby przyjmujące Komunię św. do ust ustawiają się na końcu procesji.
 5. Uwaga!! W podobny sposób jak obecnie będziemy przeżywali I Komunię św. w roku 2021. W gronie księży i naszych pań katechetek ustaliliśmy, że zawieszamy w przyszłym roku tradycyjną datę uroczystej Komunii św. przypadającej w pierwszą niedzielę maja. Rodzice sami będą decydowali, w którą niedzielę (bądź w tygodniu) odbędzie się I komunia ich dziecka. Aktualne są terminy od 2 niedzieli maja do końca sierpnia. Przygotowanie odbywa się na szkolnej katechezie i poprzez comiesięczne spotkania formacyjne rodzin w naszym kościele. Terminy najbliższych Mszy św. o godz. 14.30 z udziałem nowych rodzin komunijnych to: 4.10, 8.11 i 6.12 br. Sugerowany czas zapisywania dziecka – po feriach zimowych 2021.
 6. W kancelarii parafialnej od dnia 28 września można zapisywać intencje mszalne na rok 2021.
 7. Kolejna zbiórka elektrośmieci będzie miała miejsce przy kotłowni naszego kościoła. Finał i zabranie śmieci nastąpią 7 października o godz. 11.oo.
 8. Sakrament bierzmowania dla grupy z poprzedniego roku formacyjnego będzie udzielany w naszej parafii w sobotę 31 października o godz. 11.oo. Tą grupę zapraszamy na dodatkowe spotkania w sobotę 17 października o godz. 10.oo oraz w piątek 30 października o godz. 18.oo na tzw. „próbę” przed liturgią bierzmowania. Nowe przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się w piątek 2 października o godz. 18.oo w kościele – zapraszamy wszystkich ósmoklasistów.
 1. Dzisiaj jest możliwość złożenia ofiary na rzecz pilnujących naszych parkingów.
 2. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
 1. Pogrzeby w minionym tygodniu:

+ Kamil Sadowski, lat 30, ul. Strażacka - pogrzeb odbył się w środę o 9.oo

+ Marian Lepczyński, lat 70, ul. Szybowcowa 53c - pogrzeb odbył się w sobotę o 10.oo

 

Kancelaria parafialna:

Poniedziałek, środa, piątek: 16:00 – 17:00 / Wtorek, czwartek: 8:00 – 10:00

 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i przez pocztę elektroniczną (boguszowice.nspj@katowicka.pl). Ewentualne ofiary związane z Mszą św. bądź inne należności dotyczące parafii załatwiamy z wykorzystaniem bankowego konta parafialnego.

Bank PeKaO, nr konta: 69 1240 4357 1111 0000 5312 7499

 

Informacje:

tel. parafialny: +48 32 422 03 22

tel. Ks. Proboszcza: +48 603 938 500

tel. Ks. Karola: +48 537 088 046

tel. Ks. Marka: + 48 32 718 63 43

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, siedziba: Rybnik - Boguszowice, ul. Małachowskiego 38.