Świadectwa uczestników grupy biblijnej

Świadectwa uczestników grupy biblijnej

Udział w spotkaniach grupy biblijnej stał się stałym elementem życia jej uczestników, o czym mogą świadczyć słowa niektórych z nich:

Spotkania Grupy Biblijnej są niezwykle ważnym doświadczeniem w naszym życiu. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy przeżywają radości i smutki dnia codziennego, dlatego też istotne staje się poszukiwanie żywego Boga, Jezusa, który z miłości oddał za nas życie. Pragniemy razem szukać w Jego Słowie wskazówek dla naszego codziennego życia. Spotkania grupy to zaproszenie nie tylko do podjęcia rozmów o Biblii, ale również jest to możliwość dzielenia się swoimi wrażeniami czy też stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Dorota

Co Tobie, jako chrześcijaninowi daje uczestnictwo w spotkaniach grupy biblijnej?

Staję się świadomym chrześcijaninem, uczę się, pogłębiam wiedzę i umacniam swoją wiarę.

Irek

Zdarzają się sytuacje, które wstrząsają mnie do głębi, lecz gdy uciekam się do lektury Pisma Świętego, Pan posila mnie i wzmacnia. Potrafię spokojnie jeść, pić i odpoczywać, choć borykam się z trudnościami. Wierzę, że mój los jest w Bożych rękach i spokojnie oczekuję na rozwiązanie moich problemów. Rzecz jasna to nie zwalnia mnie od odpowiedzialności, ale nigdy nie jestem w tym sam, bowiem Bóg zapewnia mi swoje pewne kierownictwo i obdarza swego sługę pokojem ducha nawet w obliczu przeciwności. Być może w swoim otoczeniu mamy ludzi, na których zbawieniu bardzo nam zależy, a może członek naszej rodziny jeszcze nie wierzy w Chrystusa. Wobec tego wytrwale wstawiajmy się za zagubionymi, by Bóg wszelkiej łaski okazał im swoje miłosierdzie i otworzył ich serca na Ewangelię o Chrystusie. Łaska Boża potrafi niczym lodołamacz przełamać opory zimnego serca a słowa Pana naszego Jezusa są jak plaster miodu, słodyczą dla duszy i lekarstwem dla ciała.

Piotr

Lektura Biblii to początek nowej fascynującej przygody, która zmienia życie wielu ludzi, którzy pozwalają się jej prowadzić, św. Hieronim – tłumacz Biblii na łacinę (Vulgata, IV w.) – napisał, że „nieznajomość Pisma jest nieznajomością Chrystusa „a św. Jan Chryzostom tak wołał „Sprawcie sobie Pismo Święte, jako lekarstwo dla swojej duszy. Postarajcie się przynajmniej o Nowy Testament: Ewangelie, Dzieje Apostolskie, Listy, jako swych stałych nauczycieli”.
Czytając Pismo Święte w grupie Biblijnej przede wszystkim obserwujemy i rozważamy każde słowo by je dobrze zinterpretować a potem zastosować je w swoim prywatnym życiu. Cenimy to, co ma dla nas sens i wartość. Im więcej Bożego światła w naszym życiu, tym łatwiej i pełniej można żyć. Słowo Boże jest dla każdego, nie jest to zarezerwowane tylko dla duchownych. Bóg mówi do każdego indywidualnie w każdej chwili naszego życia, to tylko my nie potrafimy lub nie chcemy Jego usłyszeć. Nie należy się martwić, jeżeli nie wszystko jest zrozumiałe, coś jest za trudne, ponieważ „Słowo rośnie wraz z czytającym” (Św. Grzegorz).